Keresés ebben a blogban

FONTOS!!!

EZ AZ OLDAL NEM LETÖLTŐ OLDALKÉNT SZOLGÁL!
ÉS EMAIL-BEN SEM KÜLDÜNK KÖNYVEKET!

2016. október 19., szerda

Colleen McCullough: Carmine Delmonico 1-3.

Hiányzó ​holttestek


Holloman ​​békés kisváros New York tőszomszédságában, elit egyetemének orvosi karán több Nobel-díj-várományos kutató is dolgozik. Egy napon az állatkísérleti laboratóriumban hátborzongató felfedezést tesznek: a kimúlt állatok tárolására szolgáló hűtőben egy fej és végtagok nélküli női törzs hever, amelyet észre sem vettek volna, ha nem támad fel halottaiból egy elpusztultnak hitt majom. Carmine Delmonico rendőr hadnagy csakhamar azt feltételezi, hogy korábban is történhettek hasonló gyilkosságok, és sajnos továbbiak várhatók. Gyanúja rögtön az intézet munkatársaira terelődik, akik mind titkokat és botrányokat rejtegetnek, ám akármilyen irányban indul el, mindegyik zsákutcába viszi. A gyilkos pedig egyre vakmerőbbé, egyre vérszomjasabbá válik.
A „Tövismadarak”, a „Fűkoszorú”, „A gránitember”, a „Fortuna kegyeltjei” és tömérdek más sikerkönyv sokoldalú szerzője ezúttal egészen más műfajban próbálta ki magát: krimit írt, amelyben egy sorozatgyilkos portréját rajzolja meg. Colleen McCullough ezzel a regényével ismét bizonyítja, hogy bármilyen témához nyúl, lebilincselő történetet kerekít ki belőle. A rokonszenves nyomozót, Carmine Delmonicót pedig a jövőben újabb esetek megoldása várja.

Túl ​sok a gyilkosság


1967-et írunk, javában dúl a hidegháború. Egy derűs tavaszi napon a connecticuti Hollomanben Delmonico századosnak fontosabb dolga is akad, mint hogy nevet találjon újszülött fia számára: egyetlen nap leforgása alatt tizenkét gyilkosság történik. 

Delmonico és csapata titkok és hazugságok szövevényes hálójába bonyolódik. Úgy tűnik, megoldhatatlan rejtéllyel kerültek szembe: mindegyik gyilkosság más, és látszólag semmilyen kapcsolat nincs közöttük. Egyetlen gyilkos van, vagy több? Mi köze lehet egy prostituált halálának egy anya és mozgássérült gyermeke meggyilkolásához? És ha ez a tizenkét gyilkosság nem elég, Carmine hamarosan egy kémet is kereshet, aki fegyverkezési titkokat árul az oroszoknak. De talán még ez is összefügg valamiképpen a gyilkosságokkal?


Mezítelen ​valóság


Holloman ​​általában békés kisváros New York tőszomszédságában, elit egyetemének orvosi karán több Nobel-díj-várományos kutató is dolgozik. Most azonban egy őrült tartja rettegésben, aki kegyetlen módon megerőszakolja áldozatait. Miután egyikük fittyet hány a fenyegetésre, és feljelentést tesz a rendőrségen, a következő nőt holtan találják meg. Carmine Delmonico századosnak főhet a feje, mert eközben vandálok pusztítanak egy bevásárlóközpontban, rivális csoportok szítanak zavargásokat, emberrablás történik. Ráadásul a kapitányságon az egyik embere depressziós, a másik hanyagul végzi a munkáját, és a gyönyörű, de kíméletlenül törtető új gyakornok nemhogy könnyítené, inkább nehezíti a dolgukat. Ilyen körülmények között kénytelen minden rendelkezésre álló segítséget igénybe venni, beleértve a Sétáló Úriemberek elnevezésű polgárőrség különösen ügybuzgó egységét…
A Tövismadarak, a Fűkoszorú, A gránitember, a Fortuna kegyeltjei és tömérdek más sikerkönyv sokoldalú szerzője, Colleen McCullough a krimi műfajában is profi, aki bármilyen témához nyúl, lebilincselő történetet kerekít belőle. Kevesen tudják róla, hogy mielőtt írónak állt, neurofiziológusként dolgozott, ez ugyanis az eredeti szakmája. Rokonszenves nyomozóját, Carmine Delmonicót a Hiányzó holttestek és a Túl sok a gyilkosság című regényeiből ismerhetjük.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Vélemény #71 #72 #73 #74 #75 #76 #77 #78 #79 #80

Marilyn Miller: A ​vezér Alexander Salvatore maga a megtestesült romlás, akit hajt a bosszúvágy és a hatalom iránti éhség. Mindenek f...