Keresés ebben a blogban

FONTOS!!!

EZ AZ OLDAL NEM LETÖLTŐ OLDALKÉNT SZOLGÁL!
ÉS EMAIL-BEN SEM KÜLDÜNK KÖNYVEKET!

2017. május 22., hétfő

Vélemény #64 #65 #66 #67 #68 #69 #70 #71 #72 #73




Borsa Brown
Az ​Arab (Az Arab 1.



Megbotránkoztató, ​ugyanakkor szívbe markoló történet egy nem mindennapi szerelemről egy szaúdi herceg és egy magyar nő között. 

Gamal ibh Hussein Ál-Szudairi a milliomosok megszokott életét éli, míg egy üzleti tárgyalás alkalmával Budapestre érkezik. 

Ridegsége és elhatárolódása az új világgal szemben hamarosan átalakul valami egészen mássá. 

Vannak érzések, melyek korlátokat döntenek le, és embereket formálnak át. Mindezt azért, hogy új útra léphessenek. Miként vállalhatja föl egymást két ember, akik oly különbözőek? 


Miként lépnek új útra, vagy veszik fel a harcot saját lelkükkel szemben? És mikor jönnek rá, hogy valami végleges és megváltoztathatatlan?


 Borsa Brown, a több ezer példányban eladott Maffia triógia sikerszerzőjének legújabb és eddigi legizgalmasabb regénye sajátos, erotikával fűszerezett stílusával dolgozza fel a kényes témát. 


Csakúgy, mint eddigi könyveiben, elzárt világba kalauzol, érdekes karaktereket és élethelyzeteket, emberi kapcsolatokat mutat be, melyeket kellőképpen színez csattanós párbeszédekkel. 


Az erotikus részekre tekintettel 18 év feletti olvasóknak ajánlott!



Hmm… nem is volt ez annyira rossz, mint hittem volna… vagyis abban az értelemben, hogy én akárcsak a szulejmános témákért, úgy az arabokért se vagyok oda. 

És eztán se lettem a rajongója, vagy oda érte… Bár azért azt tudom mondani, hogy tetszett ennek ellenére. 

A karakterek felépítése, az illett magához a könyvhöz, magához a stílusához, én úgy gondolom. *.* 

Olvastatta magát, annak ellenére is, hogy csak naponta vagy két naponta tudtam csak a kezembe venni, és pár oldalasával olvasgatni. Ezért is tartott ilyen sokáig míg a végére értem. De csak azt tudom mondani, hogy nem bántam meg, hogy elolvastam. :)





Karen Chance
Megérint ​a sötétség (Cassandra Palmer 1.)



A ​Megérint a sötétség a világhírű Cassandra Palmer-sorozat első része. Karen Chance írónő ebben a kötetben kalauzol el minket először Cassie különleges világába, ahol otthonosan mozognak a természetfeletti lények, a görög mitológia álomszerű alakjai pedig a középkori Európa szörnyeivel és modern korunk rémlényeivel csatáznak. 
Az olvasót az első oldaltól foglyul ejti a különleges világ, ahol bármelyik pillanatban megtörténhet a legmeglepőbb fordulat is…

Cassandra Palmer élete koránt sem átlagos. Látomásai véletlenszerűen felvillantják neki a múlt vagy a jövő fontos pillanatait. Emiatt figyel fel rá és rabolja el Tony, a több száz éves vámpír. Hatalmat akar Cassie látomásaiból – mindent tudni akar üzletfeleiről, pedig azt még nem is sejti, hogy a szellemek szintén kapcsolatot tudnak teremteni a lánnyal. Két évvel Tonytól való szökése után Cassandra halálos fenyegetést kap. Ezzel véget érnek az unalmas hétköznapok, menekülnie kell a vámpírok elől. De nem csak nevelője üldözi, nyomába erednek más vámpír nagymesterek, hadmágusok, sötét varázslók és boszorkányok is. 
De vajon mit akarnak a fiatal, ártatlan lánytól? Mi köze mindennek Carcassone várának kínzókamráihoz, ahová Cassie látomásai újabban vezetnek? 
Sikerül-e kideríteni, valójában mi történt pontosan a húsz évvel korábban elhunyt szüleivel?

"A legendákkal ellentétben a teste melegen simult hozzám,érintése olyan puha volt, mint a legfinomabb selyem. Mégsem volt több esélyem kiszabadulni szorításából, mintha acélból öntött karok fontak volna át. A pulzusom felgyorsult, az ájulás kerülgetett, amikor előrehajtotta a fejét, és megéreztem nyelve hegyét a nyakamon. Azt hiszem, egy pillanatra meg is állt a szívem, amint óvatosan megcsókolta a bőrömet, talán az ütőeret keresgélve alatta. Úgy éreztem, a vérem felismerte őt, lassabban és sűrűbben áramlott körbe a testemben, arra várva, hogy kiszabaduljon. Verejtékeztem, de ennek semmi köze nem volt ahhoz, hogy sokan zsúfolódtunk össze a szűk teremben. Vajon most azonnal végez velem, sok száz tanú szeme láttára?

Sejtenem kellett volna, hogy valami ehhez hasonló fog történni. Valahányszor megbíztam valakiben, elárultak. Akikbe beleszerettem, mind meghaltak. Mivel ő már amúgy is halott volt, a sorsom ezúttal sem lesz más."


99 éven aluli olvasóink számára csak nagykorú felügyelete mellett ajánlott!



Valószínűleg most e könyvnél a véleményezők között én leszek a rosszmájú személy. De őszintén, MI EZ A KÖNYV? HOGY LEHET ENNYI MINDEN ZAGYVASÁGOT ÖSSZEHORDANI, PONT OLYANKOR, AMIKOR EGYÁLTALÁN NEM KELLENE???!!! 

A sok magyarázat, a sok visszaemlékezés, a sok leírás, amiket belevitt az író, számomra teljesen lelomboztatta az érdeklődésemet e könyv olvasása során. 

Ahol kezdett volna épp érdekesnek, 'izgalmasnak' hatni, oda vitt bele – szerintem fölösleges – hosszú – hosszú leírást (emlékezést), amivel úgy lőtte le azt a pillanatot, amely által felvonódtak a szemöldökeim, mint a hirtelen derült égből a záporesőt, zivatart a nyári nagy melegben, az ég. Ezért nem is tudtam élvezni ezt a könyvet, s alig vártam, hogy a végére érjek – pedig félbe akartam már hagyni, csak aztán a barátnőm szavai csengtek a fülembe, hogy: Nem! Nem szabad! Tudod, hogy nem hagyunk félbe könyveket, csak akkor, ha már az elejétől úgy érzed, hogy semmi értelme, ha már az első pillanatoktól kezdve észreveszed, hogy az egész úgy rossz, ahogy van…” – Ezért amikor a végére értem, megkönnyebbültem, hogy ennyi volt. Majd azt mondtam, hogy nekem ennyi tényleg, ebből a könyvből, ebből a sorozatból, ennyi elég volt… 

Nekem nem jött be. Ahogyan a karakterek sem. És a karakterek közti kapcsolatok se… Pláne meg, ha magáról a főszereplőről van szó, Cassie-ról… Akiről még azt szűrtem le, hogy Thomassal lesz valami köztük, hogy megbocsájt neki a végén, s több lesz köztük… erre a végén Mirceahoz kerül közelebb, hirtelen az egyik pillanatról a másikra… 

Meg maga az egész történet cselekményszálai, történéseinek a lendülete egy az egyben, úgy tovatűnt az én szememben a sok leírás során, hogy az nekem már sok volt… :/ 

Ennél már olvastam sokkal jobb vámpíros, mágikus „szellemes”, alakváltós, stb… témát bontogató könyve(ke)t. Azt hittem, a fülszöveg alapján, hogy ez is egy lehet köztük, de csalódnom kellett, mert nem így történt… :/ 

A folytatásról meg annyi, hogy én köszönöm szépen, de nekem ez az első rész bőven elég is volt… :/






Böszörményi Gyula

Ármány ​és kézfogó (Ambrózy báró esetei 3.)



A naptár 1900-ról lassanként 1901-re vált, miként a négy esztendővel korábban elrabolt Hangay Emma ügye is hátborzongató fordulatot vesz. Ambrózy báró, az Osztrák-Magyar Monarchia első magándetektívje és hű segítőtársa, Mili kisasszony új nyomra lel, ám az ösvény, melyre ezáltal lépnek, sokkal tüskésebb, nyaktörőbb és veszélyesebb, mint azt bármelyikük is sejtené. 

Vajon a morc báró miért válik egyre titokzatosabbá, sőt, kegyetlenné és gonosszá azokkal szemben, akik szeretik, s hogyan lesz képes mindezt Mili kisasszony elviselni? 

Mit rejt a Magyar utcai ház, miért lop lovat Mück Márika, kinek vall szerelmet Tarján Vili, és hány holttest kell még ahhoz, hogy a háttérben működő gonosztevők nehéz vasba veressenek? 

A békebeli bűn- és szívügyek, melyek a Leányrablás Budapesten és A Rudnay-gyilkosságok című regényekben még homályban maradtak, most végre tán megoldásra lelnek.



Áááááááááá!!!! MI EZ A VÉG??? MI EZ A FÜGGÖVÉG??? HOGY LEHET ILYET MEGCSINÁLNI???
Ez most komoly? Pont itt, pont így befejezni???? Jesszusom, én azonnal szeretném a folytatást olvasni!!!!
Azt már a korábbi részeknél is megírtam, hogy nagyon beleszerettem én ebbe a sorozatba, ebbe a stílusba. Ahogyan magába ebbe a korba/korszakba is, amit képvisel ez a sorozat. És egybe a főbb karakterekbe is, meg azért akadnak a mellékszereplők közül is páran, akiket nagyon megszerettem e sorozat gyanánt.
De mégis a legfőbb karaktereket szeretném én most itt kiemelni, mint elsőként is, Richárdot, a „mi” bárónkat!
Akinek a jelleme, a viselkedése, már az első kötetben levett engem a lábamról. S így e harmadik „negyedik” kötet rész végén se enyhült ezt az érzés, ez a láb levevés, sőt mi több itt már csak erősödött.
Szerettem benne, hogy végig megmaradt az a morcos, erős önbizalmú, akaratos, ellenszegülést nem váró, magabiztos személyiség. Akinek a viselkedése bár azért olykor felháborítónak is hatott, de mégis leshetett szeretni benne ezt is, mert nem hazudtolta meg magát. Igaz e kötetben először nem értettem, hogy miért nem mondta el Milinek, hogy tudja, hol van a nővére, s hogy rátalált. De aztán kezdtem megérteni… azonban, ha esetleg Milit is beavatta volna a dolgokba, akkor előrébb lehettek volna ama egész ügyben, amely végig kísérte az ő történetüket… de ha így lett volna, akkor hamar megoldottak volna a dolgok… hamar véget is ért volna ez a kötet… és persze, akkor fele annyira se lett volna ennyire élvezhető, ennyire magával ragadó ez a rész is…
Szerettem benne, ahogy dolgozott… ahogy messziről kiszúrt mindent, ahogyan átlátott olykor Milin, vagy, hogy tudta, akárhogyan is próbálja félreállítani őt, úgyis sok bosszankodást fog neki okozni…
De ami még csak igazán nyomott nekem latban, ebben a részben az ő személyisége, az a vége fele volt, amikor szavakban, sőt tőmondatokba, foglalta össze, hogy mit gondol Miliről, a személyes kedvenc vallomása, bókolása nekem ez volt tőle: „– Hé, hiszen az a maga ötlete volt! – kapott el a pulykaméreg. – Ráadásul minden esetben hasznosnak bizonyult, amit tettem.
– Valóban! – fordult felém a báró, és hihetetlen, de igaz: melegen rám mosolygott. – Mili, én nem tagadom, hogy a meggondolatlansága már több ősz hajszálat termett a fejemre, mint ama borzalmak, amiket a nyomozásaim során láttam, de mégis ezt a tulajdonságát kedvelem a leginkább. Üdítően, sőt, vérpezsdítőén hat rám a maga széllelbélelt, bájos szeleburdisága. A fejem valahogy mindig kitisztul tőle, a bosszankodás felgyorsítja a pulzusomat és a heves szívdobogás, amit akkor érzek, mikor látom, hogy egyenest fejjel rohan a falnak, jót tesz az agyi keringésemnek.”… – és csak remélni tudom, hogy ez az érzés, s véleménye a későbbiekben is fenn marad majd, s hogy még csak bővülni fog… esetleg erősebb, s komolyabb érzelmekkel. *.*
A második főszereplő, ha már annyiszor említettem a bárónál, hát akkor most róla néhány szó: Ő maga Mili. Aki ahogyan a báró is mondta: Üdítően, sőt, vérpezsdítőén hatott, s hat erre a sorozatra – s ugyanígy én rám is –, a maga széllelbélelt, bájos szeleburdiságával, az önfejűségével, a makacsságával, és azzal, ahogy mindig valami ok-történés folytán, valamiképp borsót tört a báró és mások orra alá. Szerethető karakter ő is. S én szerettem látni, ahogyan részről egyre csak felnőtt a szemem előtt. Mert igen is, nem csak korban lett idősebb, de érettebb és magabiztosabb lett a végére, ami nem csak a nővére eltűnésének köszönhető, vagy akár a nővére körüli titkoknak, ha nem annak is, hogy megismerkedett a báróval, aki mellett ön magára is lelt egyben. *.*
S itt van nekünk a történet, harmadik főszereplője is, Mili nővére, Emma, aki e történt során, szegény pára négy éven keresztül bujdokolnia kellett, más s más nevet felvenni. Újabb és újabb megismert, s megszeretett barátokat elveszíteni. De mégis az az erő, az a bátorság, amivel ő rendelkezett az lenyűgöző volt. Sok mindenen kellett keresztül mennie azon, hogy újra a családja között lehessen, amelynek voltak sok szenvedései, de egyúttal nyert is magának egy olyan hűséges, bolondos, de szörnyen imádni való barátot, mint a Mári – aki a mellékszereplők közül, az első kedvencem karakterem lett -.
A mellékszereplők, mint Mári, Fecska, az Isti, vagy Renée, vagy éppen Agáta mama, és Terka néni, nah meg a Vili és Gáspár bácsi, ők is mind egytől – egyik belopták magukat a szívembe. Szerettem, ahogyan a főszereplőket támogatták, s ahogyan próbáltak a segítségükre lenni. :)
Az igaz, hogy maga az egész sorozat eddig sem szenvedett hiányt se izgalomban, sem humorban, sem olyan varázslattal, amely elérte azt, hogy végig szárnyaltatott, s vitt magával, és amely nem csak lenyűgözött, de el is varázsolt… de azt kell, hogy mondjam, ugyan így ez a rész se szenvedett semmiben se hiányt az előbb felsoroltakban, sőt mi több… csak gyarapodott, s erősödött.
S ahogyan az első részben meglepett az a régens magyar földön játszódó korszak, ami alatt fut ez a sorozat, mégis ma már, mint ennél a résznél is, csak azt tudom mondani, hogy tetszik. Sőt, imádom. Élvezet volt elveszni benne, s megismerni a régi szokásokat, a régi Budapestet; az emberek viselkedését; öltözési szokásait.
És a borítók…. wow*.* Annyira szépségesek, hogy nem győzök bennük csodálkozni. Imádom! <3
Immáron bizonyossá vált számomra, hogy Böszörményi Gyula lett számomra, az egyik, az első kedvenc magyar íróm – ki előtt csak fejet tudok hajtani, s –, akinek végtelenül hálás vagyok, amiért belekezdett ebbe a sorozatba, és amiért meg is írta. És ahogyan megírta az nekem egy nagy csoda. Mert ilyet még nem olvastam, s tudom, hogy nem is fogok. Ez maga a sorozat egy szerelem lett nekem – aminek szem és fültanúja lehetnek a barátnőim is, akiknek meséltem róla, és akiknek a véleményemet is kifejtettem róla, és persze akiknek ajánlottam is -. Ahogyan mindenki másnak is csak ajánlani tudom, mert nem csak hogy krimi, nyomozós, rejtélyekkel teli ez a sorozat, hanem ez annál jóval több. Szavakkal ki sem lehet fejezni. :)
Alig várom, hogy olvashassam a folytatást, aminek a híre fel is villanyoztatott miután kibosszankodtam magamat a függővég miatt – :D –, és amelyet már mostan szeretnék olvasni is nagyon… S amelyet remélem, nem sokára meg is tehetek majd. ;)



Elizabeth Hoyt
Bűnös ​szándék (Maiden Lane 1.)
Egy ​férfi, akit az ösztönei és a vágyai vezérelnek, és egy nő, akit a múlt sötét titka kínoz. 
Egy izgalmakkal, szenvedéllyel és szenvedéssel teli nyomozás London leghírhedtebb nyomornegyedében, ahol bűn és vágy kéz a kézben jár. 
Lazarus Huntington mindig is híres volt mindennapinak éppen nem nevezhető vágyairól. Egy nap a szeretőjét holtan találják – gyilkosa különös kegyetlenséggel vette el a lány életét. A férfi úgy dönt, időt, pénzt és fáradságot nem kímélve felderíti, ki végzett a nővel. 
Londonnak e bűnözőktől és utcalányoktól hemzsegő nyomornegyede azonban ismeretlen terep a számára, így hát elhatározza: segítőt fogad. 
Választása az erényes és szemérmes özvegyre, Temperance Dewsra esik, aki a helyi árvaház vezetője. 
A férfi egy igen egyszerű ajánlattal áll elő: ha a nő a kalauza lesz a környéken, ő cserébe lehetőséget teremt Temperance-nak arra, hogy a csőd szélén álló árvaházat megmentse. 
A gyanútlan özvegy végül vállalja a feladatot, de nem is sejti, pontosan kinek és mire mondott igent… A gyilkos utáni hajsza végül nemcsak kíváncsiságát, de rég elfeledett érzéseit is felébreszti. 
Elizabeth Hoyt forró szenvedéllyel átitatott regényével új sorozatba kezd, amelyben feltárja a 18. századi London sötét bugyrait, az emberi vágyak és érzelmek magasságát és mélységét.


Először is kezdeném azzal, hogy: Nem is értem miért várattam magam ennyi ideig e könyv elolvasásával. S hogy, hogy-hogy ennyi ideig csak kerülgettem ezt a könyvet, azt sem értem… S folytatnám azzal, hogy ez nagy hiba volt tőlem, mert ez egy nagyon jó könyv volt.
Imádtam minden sorát, minden pillanatát. Akárcsak a két főszereplőt is.
Maga a fülszöveg is kellő figyelemfelkeltő, de maga a teljes könyv, nah az valami más. Valami sokkal jobb.
Az már nem titok, hogy nagyon szeretem a történelmi romantikus regényeket, ahogyan az sem, amelyekben még valami különös rejtély, nyomozás, titokzatosság is szerepet kap, épp ugyanannyit mint az a bizonyos szenvedélyes vágy is, amely egymás karjaiba űzi a két főszereplőt. Éppen ezért rettentően örültem annak, hogy e könyv elolvasására hajtottam meg a fejemet, mert imádtam. Többet kaptam mint amire számítottam.
Szerettem ahogyan Caire és Temperance megnyíltak egymásnak, és ahogyan egymás mellett, egymás által váltak s lettek igazán önmaguk lenni. Szerettem, ahogyan Caire lépésről – lépésre kezdte felfedezni azt, hogy mit is jelent neki a nő. Ahogyan azt is szerettem, hogy Temperence a végére beismerte ön magának, hogy nem okolhatja magát az érzései és a vágyai miatt, amit Caire-nek köszönhet.
S szerettem, ahogyan ezek ketten egymásra leltek, *.*
Temperence húgát, Silence-t sajnáltam a végén, de abban reménykedem, hogy az írónő, jobb életet, egy olyan férfit sodor majd az útjába, aki nemcsak megbízik benne, de tényleg s igazán fogja majd őt szeretni, nem úgy mint William…
S ahogyan nem rég, Hawkins-ban, magában Hoyt-ban is egy olyan íróra leltem, akinek tetszik az írás stílusa… akivel akár még szorosabbra is fűzhetem a kapcsolatomat, így olvasás téren. ;)



Deirdre Riordan Hall
Sugar

Én ​vagyok az a kövér, félig Puerto Ricó-i, félig lengyel lány, aki úgy érzi, nem találja a helyét sem a saját bőrében, sem sehol máshol.

Sugar Legowski-Gracia nem volt mindig kövér, de tizenhét éves korára ez megváltozott. Ugyan nem annyira terebélyes, mint a mamája, aki hatalmas mérete miatt hónapok óta nem tudott kikelni az ágyból. Nem is annyira ormótlan, mint a bátyja, Görény, akibe több aljasság szorult, mint háj, és ez mindent elárul a természetéről. Sugar pont annyira túlsúlyos, hogy durva sértegetések céltáblája legyen, bármerre is jár: boltban, utcán vagy az iskolában.

Sugar találkozik Evennel – és nem Evannel, ahogy félig analfabéta apja helytelenül megadta a fia nevét a születési anyakönyvi kivonatán –, és megtapasztalja, milyen az, amikor valaki nem a testét, hanem őt magát látja. Valószínűtlen barátságuknak köszönhetően Sugar életében először megengedi magának azt a luxust, hogy a jövőre is gondoljon. A jövőre, amit nem árnyékol be a saját testéről alkotott képe, sem az anyja sértegetései. Sugar hamarosan válaszút elé kerül: döntenie kell, hogy azzá a lánnyá válik-e, akit Even segítségével felfedezett önmagában, vagy felhagy a küzdelemmel, és elfogadja azt a szerepet, amibe a családja és az eddigi élete kényszerítette.

Kövesd a sorsát!


Előre is sorry, hogyha értelmetlen lesz most ez a véleményem, de egyenlőre most még a sorba egymás utánban lévő potyogó könnyeimmel küszködöm, amelyek megállíthatatlanul törnek maguknak utat.
Halál komolyan, nem számítottam arra, hogy így fog végződni e történet vége. Amire én haragszom is jelenleg egy cseppet. Annyira nem erre számítottam, s annyira nem örültem ennek a fordulatnak…
De a borús és szívet tépő gondolatok helyett, a pozitívumokat mondjam, az az volt, amikor Even betoppant Sugar életébe. Annyira a szívemhez nőtt a srác, s annyira megszerettem, hogy azt szavakkal el nem mondható… de ha elolvassátok, megfogjátok érteni, hogy miért.
Even volt Sugar napsugara, aki fényt hozott a szenvedésekkel teli életébe. Even volt az, aki úgy nézett Sugarra, és aki úgy viselkedett vele, mint ahogyan senki más sem. Ő volt az egyedüli, aki hitt Sugarban. Aki elfogadta őt olyannak amilyen. S aki mellett Sugar ön és magabiztosabb mert lenni. Aki mellett Sugar felnőtté vált.
Even bár a maga élete se volt tejfel, de mégis mindig azon volt, hogy Sugar-t boldoggá tegye, hogy a lány elszabaduljon otthonról, és azt tegye, művelje amit szeretne, és amire vágyna. És Even, pedig Sugar mellett volt, s lehetett az igazi önmaga.
Aj istenem… – Miért? Miért? Miért??? – E kérdést, szintén csak azok fogják majd tudni megérteni, ha elolvassák a könyvet… – mert ezt még spolierezni sem lehet… már csak azért sem, mert ezt a könyvet olvasni kell.
Nem csak azért mert egy szép barátság s szerelem bontakozik ki a szemünk előtt, de azért is, mert olyan lélektani utazáson visz át, amelyet akarva, akaratlanul is de elkezdünk értékelni, és gondolkodni rajta… és magunkba nézünk…
Rég olvastam ennyire szép, szívet tépő YA-s könyvet. Ezért abszolút, hogy nálam kiérdemelte az 5 *-ot, és azt is hogy felkerüljön a kedvenceim listájára. :)


Lorraine Heath
A ​herceg szeretője (A havishami ördögfiókák 1.)

Hat balsikerű báli szezon után Miss Minerva Dodger úgy dönt, hogy vénlány marad, mert elege van a hozományvadász udvarlókból. Ám hála a Nightingale Klubnak, legalább része lehet egy csodás éjszakában. Ezen a hírhedt helyen a nők álarcot vesznek fel, mielőtt szeretőt választanának. A szemérmetlenül jóképű Ashebury hercege készségesen teljesíti a titokzatos hölgy kívánságait, és Minerva egyre szenvedélyesebb és bensőségesebb viszonyba bonyolódik vele… 
A figyelemre méltó képességekkel megáldott Ashe hamar rájön, hogy egyéjszakás kalandja nem más, mint a társadalmi konvenciókra fittyet hányó Miss Dodger. Érdeklődését felkelti a lány éles elméje és merészsége, ezért elhatározza, hogy annak rendje és módja szerint udvarolni fog neki. De hogyan tegye a szépet egy nőnek, akit már elcsábított? És miként bizonyítsa be neki, hogy a féktelen szenvedély csak kezdete az életre szóló boldogságnak?


Történet egy hercegről, ki korán árvaságra jutván került apja jó barátja gyámsága alá. Történet egy hercegről, aki köztudottan szeret veszélyes kalandokba bocsátkozni, s mind ez mellett nem veti meg a szebbik nemet.
Történet egy hercegről, akiben a híréhez képest, mégis sokkal több van, mint azt bárki is gondolná.
Történet egy hercegről, aki amikor megpillantja a nőt, aki lágy esésű, fehér selymet és egy fehér tollakkal díszített, fehér álarcot viselt, akaratlanul is a rabjává válik, és mást sem akar mint felderíteni a nő minden porcikáját, a kilétét és minden titkát.
Történet egy hercegről, aki úgy vezetett minket végig a történetben, hogy csak drukkolni tudtam neki, hogy ráébredjen arra, neki csak az a nő kell, s nem csak a teste és a 'szex' miatt, hanem a szerelme miatt – amit majdnem el is szúrt, de hála a 'bácsikának', észhez tért és úgy cselekedett, ahogyan az kellett -…
S történet egy hercegről, akit nem tudtam, nem szeretni s imádni. :)
Történet egy már a 'vénlányoknak' titulált ebben a 19. században, akit sorra egymás után csak is a hozományvadászok céloznak meg, akiket ő minden egyes adandó alkalommal vissza is utasít.
Történet egy kalandokra és izgalmakra teli vágyódó nőről.
Történet egy merész, semmitől sem hátráló meg, igencsak bátor nőről.
Történet egy olyan nőről, aki az egyedüli abban, hogy úgy felkeltse magára Asheburi herceg figyelmét, mint ahogyan előtte senki másnak…
Történet egy olyan nőről, akinek ráadásul még sikerült is meghódítania a herceg szívét.
Történet egy olyan romantikus szerelemről, amely nem csak szórakoztató volt, de élvezetes, s amit öröm volt olvasni is.
Ez egy jó kezdet volt sorozat indítónak, én úgy vélem. Remélem, s bízom abban, hogy a többi „havishami ördögfióka” története is hasonlóan szerethetőek lesznek majd, hacsak nem még ennél is jobbak. :)))


Danelle Harmon
A ​Veszedelmes (De Montefort testvérek 4.)
Ismerje ​meg Lord Lucient! A család feje, a sötét és veszélyes Blackheath herceg azzal tölti idejét, hogy beleavatkozik mások életébe, s közben nem gondol arra, hogy feleséget szerezzen saját magának. De azt elismeri, hogy kivételes Eva de la Mouriére felkelti érdeklődését. Melyik elszánt férfi ne lenne kíváncsi a lángvörös hajú szépségre, aki megjelenik a hálószobájában, és azt követeli, hogy szeretkezzen vele? Ez a forróvérű asszony szeretőnek nagyszerű lenne – menyasszonynak talán kevésbé. 
Eva tisztában van vele, hogy Lucien az oka minden nemrég történt balszerencséjének, de a férfit nem tudja megalázni. Legnagyobb árulója azonban a saját szíve. Lucien csábító hatalmának nem képes ellenállni, s úgy vágyakozik a férfira, mint addig még senki másra. Ellen kell állnia a gazfickónak, de meddig tudja megtagadni saját szenvedélyét – vagy meddig bír ellenállni Lucien kibontakozó, valódi szerelmének – az áskálódó család ellenében, mely sikeresen próbálkozik kettejüket házasságra kényszeríteni.


Oooké!!!
Még mindig nem tudok ellenállni, s lemondani se a történelmi romantikus regényekről, de… DE nem is áll szándékomban ilyen tettet el is követni. Merthogy, mindig akad olyan a kezembe – szerencsémre, s nagy boldogságomra – amelybe beleszeretek.
Mint ahogyan ebbe is beleszerettem.
Köztudott, hogy nagyon bírom az olyan női hős főszereplőket, akik bátrak, leleményesek, s képesek újabb és újabb csodálatot, s elismerést kivívni a férfiakból, pláne meg az olyanokból mint e kötet, Blackheath hercegéből is. Akivel pont úgy illettek össze, mint a borsó és a héja stb….
Merthogy, Blackheath és Eva egymásban találták meg azt, amit eddig senki másban. Egymásban fedezték fel azt, amit senki másban. S egymásban lelték meg azt a bizonyos, szikrát, s bizalmat amely végül a szerelem lángját is fellobbantotta bennük, mint megannyi civakodás, huzavona és persze fájdalom árán, amelyen végig kellett menniük.
Imádtam a párosukat, akár csak a mellékszereplőket. És persze magát a történetet is. ;)




Jennifer Salvato Doktorski
Lángra ​lobbant nyár


Hűtlen pasi, véletlenül felgyújtott kocsi, ideiglenes távoltartási határozat… elég sűrűn indul Rosie nyara. 

A szülei szeretnék, ha a lányuk legalább a bírósági meghallgatásig nem keveredne semmi zűrbe, ezért egyhetes autóútra küldik − az ország túlsó felébe − felelősségteljes barátok kíséretében. 

Rosie-nak persze semmi kedve az egészhez, egyrészt, mert rendbe akarja hozni a dolgokat az exével, másrészt kizárt, hogy ennyi időt kibír összezárva három totál kocka sráccal (akkor sem, ha egyiküknek piszkosul szexi a csomagolása). 

Vagy mégis? 

Talán csak a béna countryzene és az Ufómúzeum ment az agyára, de valahol félúton Elvis otthona és a Grand Canyon között Rosie kezdi egész más színben látni a történteket. Meg a kockacsapatot. 

Egy kocsi sokféleképpen lángra lobbanhat…




Őszinte leszek, nekem ez most nem jött be.
Nekem ez a történet most kevésnek és unalmasnak tűnt. Lehetett volna élményibb s izgalmasabb teli az utazás. Ahogyan a karakterek is, akiket én nem véltem kidolgozottnak és a köztük lévő kapcsolatokat se…
Rendben, adott egy lobbanékony természetű lány, aki előbb cselekszik mint gondolkodik… megértem, hogy összetörte a szívét a pasija, aki megcsalta őt egy másik csajjal… Megértem, ha szembe köpi, vagy valami… de az, hogy inkább ő zaklatta a srácot azért, hogy megbeszéljék ezt vagy mit.. az azért ostobaság volt a részéről. Még ha épp fordítva lett volna, mármint ha a srác kezdi el zaklatni, s a bocsánatáért esdekelni…
Ostoba viselkedésnek tartottam Rose részéről azt is, hogy még a távolságtartás után se mondott le Joy-ról, s hogy hajlandó lett volna neki megbocsátani még ezek után is, s újra összejönni vele…az helyett, hogy hallgatott volna a szüleire, s a barátaira.
Barátok… itt aki főszerepet kapott az Matty, a srác akivel gyerekkori barátok… a srác akinek a fejéből pattan ki az az ötlet, hogy távolítsák el a városból Rose-t és tartson vele,meg a barátjával és annak tesójával az ország másik részébe…
Én megvallom, esetleg csak őt tudtam valamelyeset kedvelni mint e könyv szereplőjét. Tetszett benne, hogy nem hagyta, Rose még több hülyeséget tegyen – bár így is akadtak pillanatok, amikor nem tudott ellene tenni semmit -… Tetszett, hogy Rose hibáinak ellenére is, kiállt mellette, s támogatta is őt… De ami zavart benne, és ami nélkül én simán, sőt boldogan meglettem volna, ha nem derült volna ki az, hogy ő többet is szeretett volna. Mármint barátságnál is többet, komolyabbat, Rose-val. – aminek szerencsére, Rose nem engedett, sőt logikusan fogalmazott is.
Aztán ott van Spencer… a srác, akiről bár nem sokat tudtam meg, s nem is ismertem meg őt teljesen, de mégis ami jelenetet kapott, az nekem tetszett.
Na és Logan… nos, ha talán többet kaptam volna belőle, mint egy olyan srác, akit tényleg komolyan érdekelt volna Rose – bár erre később választ kaptam, hogy miért nem tepert rá –, akkor talán még lett is volna esélye arra, hogy megszeressem.
De csak annyit ért el, hogy csak egy olyan karakter lett belőle, mint az öccséből… egy kicsit kedvelt karakter, semmi több…
Az, hogy mi romantikát tartalmazott ez a könyv, nekem az nem esett le… talán azok a csekély érintések, pillantásoknak voltak betudhatók? :/
Nah, mindegy…
Egy biztos, nekem ez egyszeri olvasásnak bőven elég volt… ez a LOL-os könyv, most nem az én könyvem volt… :/




Penelope Ward
Stepbrother ​Dearest – Legdrágább mostohabátyám

Nem kellene akarnod őt. 
Amikor a mostohabátyám, Elec a gimi utolsó évében hozzánk költözött, nem voltam felkészülve arra, hogy mekkora szemét. 
Utáltam, hogy bunkón viselkedik velem csak azért, mert nem akar ott lenni. 
Utáltam, hogy lányokat hoz haza a suliból és visz fel a szobájába. 
De amit a legjobban utáltam, az az volt, ahogy a testem akaratom ellenére reagált rá. 
Először azt hittem, csupán kőkemény, tetovált izmai és markáns arca lehet vonzó benne. De a dolgok új irányt vettek köztünk, mígnem egy éjjel minden fenekestül felfordult. 
Aztán épp olyan gyorsan, ahogy betoppant az életembe, már vissza is ment Kaliforniába. 
Évek teltek el, mire újra láttam Elec-et. 
Amikor a tragédia lesújtott a családunkra, újra szembe kellett néznem vele. 
És szent ég, a kamasz, akiért egykor megőrültem, most férfivá érett, aki egyenesen az eszemet vette! 
Volt egy olyan érzésem, hogy megint darabokra törik majd a szívem. 
Perzselő vágy és nyers erő. Láss a mélyére!


Bár tudnám azt mondani(írni), hogy én ezt nagyon szerettem… Bár tudnék rá 5*-ot adni… de nem tudok.
Voltak benne pillanatok, amelyek tetszettek. De olyanok is akadtak amik már kevésbé…
Mint pl: amikor s ahogy Elec a bunkó viselkedésével próbálta magától távol tartani Greta-t… vagy amikor ennek ellenére Greta ugyanúgy próbálkozott vele jóban lenni…
Vagy ez a 7 évnyi ugrás a történetben, az soknak véltem… – viszont amit ezt követően tudok is értékelni, az az volt, hogy Elec mellé szegődött egy barátnő – akiről se rosszat nem tudok mondani, se valami hű de jókat, mert annyira jellegzetes szerepe nem adódott, hogy bármely véleménnyel is legyek róla… bár… kivéve az, hogy nem rendezett féltékenységi jeleneteket… s én nem tudtam eldönteni magamban, hogy ezt jó jelnek vegyem e, vagy rossznak… mert ha rossznak venném, akkor nyilván nagyobb/több szerepe lett volna e kötetben…- s nem pedig a női főszereplő mellé, mint ahogyan az általában lenni szokott.
Ugyanígy tudtam pozitívumként értékelni, hogy akármennyire is vágyódtak egymás iránt… akármennyire szerettek volna egymáséi lenni, s megkapni a másikat…mégis tiszteletben tartották mind a ketten azt, hogy Elec-nek van barátnője…
S amit még nem tudtam értékelni, vagyis én a saját magam részéről feleslegesnek éreztem, az az rész volt, amikor Elec könyvét(önéletrajzát) olvastam, mert többnyire ugyanazt tartalmazta, mint amit az elején már mondhatni Greta szemszögéből megkaptam… Persze ha olvasok egy könyvet, amelynél pl. női szemszögből áll végig, hogy olykor kíváncsi vagyok arra, hogy az éppen adott pillanatokkor mint gondolhat a történet másik főszereplője… de ha a párbeszédeket nem ismételtette volna az írónő… akkor még ezt is jobban tudtam volna benne értékelni…
Őszintén… valamivel többre számítottam a leírás alapján… Több izgalmas pillanatra…arra a tiltott gyümölcs féle izgalomra… de hátha majd a következő regénye jobban fog majd tetszeni… ;$ :)



Nicola Yoon

Minden, ​minden

Nagyon ​ritka, de nagyon híres betegségben szenvedek. 
Gyakorlatilag az egész világra allergiás vagyok. Sosem lépek ki a házból. Már tizenhét éve. Csak anyu és az ápolónőm, Carla van itt velem. 
Aztán egy napon egy költöztető cég teherautója áll meg a szomszéd ház előtt. Kinézek az ablakomon, és akkor meglátom őt. 
Magas, vékony, és csak feketét visel – fekete a pólója, a nadrágja, az edzőcipője, sőt még a kötött sapkája is, ami alól egyáltalán nem lóg ki a haja. Észreveszi, hogy őt figyelem, és megakad rajtam a tekintete. Csak nézzük egymást. Olly a neve. 
Lehet, hogy nem lehet megjósolni a jövőt, de azért ezt-azt mégis meg lehet. Például nagyjából biztos vagyok benne, hogy bele fogok szeretni Ollyba. És szinte biztos, hogy annak katasztrófa lesz a vége.


Számomra bár egyszer olvasós, de mégis azt tudom rá mondani, hogy tetszett a könyv.
Tetszett ahogy le volt vezetve az a folyamat, hogy Maddy miként éli az életét „bezárva” a saját házukban. Tetszettek azok a feltett kérdések is amiket felrakott magának, hogy mi volna… vagy milyen volna ha…
Tetszett ahogyan fokról-fokról közel engedte magához Oli-t. Akivel egy egészen aranyos kis kapcsolat alakult ki köztük. Tetszettek az üzenet váltásaik, amelyek csak még közelebb hozták egymást – egymáshoz. A fiúnak, Oli-nak minden elismerésem azért, ahogyan Maddy betegségét fogadta, s kezelte.
Különösen sokat most nem is tudnék a párosukról írni… csak ennyit.
Ahogyan magáról a történetről se – anélkül, hogy ne sporiznék -… Talán csak annyit, hogy bár maga az egész Maddy betegségéhez fűződik, de mégis inkább azt láttam a szemem előtt, hogy Maddy hogy kap új életre Oli miatt, aki bár nem is számított rá, mégis ő segített neki abban, hogy Maddy megtapasztalhassa azt, amit a korabeli lányok…
Tulajdonképpen Maddy számára, ez a könyv leginkább a sok új dolog felfedezésére és tapasztalására szolgált…akárcsak arra is, hogy rájöjjön arra – ami tulajdonképpen nincs is…
S mindez mellett bár gondolom, másokban is…bennem is felötlött, hogy olykor nem értettem Maddy anyjával egyet… – de mégis egy részem elfogadta azt, hogy csak védeni akarta… még ha ezzel csak azt érte el, amivel a végén szembesülnie kellett…
Egy olvasást szerintem mindenképp megér… :)
Az, hogy a filmet megnézem e… az még kérdéses… majd idővel kiderül. De azt hiszem, hogy igen. Egyes pillanatok, jelenetek miatt amikre kíváncsi is lettem, hogy milyen lehet az a filmben… :)

Nicola Yoon: Minden, ​minden

Nagyon ​ritka, de nagyon híres betegségben szenvedek. 
Gyakorlatilag az egész világra allergiás vagyok. Sosem lépek ki a házból. Már tizenhét éve. Csak anyu és az ápolónőm, Carla van itt velem. 
Aztán egy napon egy költöztető cég teherautója áll meg a szomszéd ház előtt. Kinézek az ablakomon, és akkor meglátom őt. 
Magas, vékony, és csak feketét visel – fekete a pólója, a nadrágja, az edzőcipője, sőt még a kötött sapkája is, ami alól egyáltalán nem lóg ki a haja. Észreveszi, hogy őt figyelem, és megakad rajtam a tekintete. Csak nézzük egymást. Olly a neve. 
Lehet, hogy nem lehet megjósolni a jövőt, de azért ezt-azt mégis meg lehet. Például nagyjából biztos vagyok benne, hogy bele fogok szeretni Ollyba. És szinte biztos, hogy annak katasztrófa lesz a vége.
Nicola Yoon Jamaicán és Brooklynban, Long Islanden nőtt fel. Jelenleg Los Angelesben, Kaliforniában él a férjével, a kötet illusztrátorával, és a lányával, akiket őrülten szeret. A Minden, minden az első regénye.
David Yoon író és designer. Feleségével, Nicola Yoonnal Los Angelesben, Kaliforniában él. Történetekről beszélgetnek, és felolvasnak hároméves lányuknak, Pennynek. David illusztrálta a Minden, mindent.

Wendy Higgins: Angyali ​kísértés (Angyali gonosz 4.)

Az ​ellenállhatatlan rosszfiú, Kaiden Rowe sohasem akart pénzt, népszerűséget, zenei tehetséget vagy csinos csajokat. Ám óriásként, azaz a démonhercegek gyermekeként mégis mindez az ölébe pottyant. Ő a bujaság hercegének fia, sokat tanult az apjától, és így a szenvedély és a csábítás mesterévé, az érzékek irányítójává vált. Kaidan nagyon jó volt abban, amit csinált. Egészen addig, amíg nem találkozott az okos, bátor és elképzelhetetlenül jóságos Anna Whitt-tel… 

Kaidan mindent megtesz, hogy a lány átadja magát a bűnös élvezetekkel teli életnek. De Anna látszólag teljesen immunis a fiú csáberejére. Egy bukott és egy őrzőangyal lányaként többre ösztönzi Kaidant, mint amennyit valaha is megérdemelne. Ám a szívnek nem lehet parancsolni. 

Kapcsolatuk épp annyira kínzó, mint amennyire szenvedélyes, mivel egy óriásnak tilos szerelembe esnie. Bár Kai minden erejével próbálja elkerülni, egyszerűen nem bír távol maradni Annától, és Anna sem tőle. 

Annának kiválasztottként el kell tüntetnie a démonokat a föld színéről. De azt is elhatározza, hogy minden óriást megment a sötét élettől. Ezért egyesíti erőit Kaidanével, hogy legyőzzék a zsarnok herceget. 

Kaidenre az eddig legkeményebb harc vár, a szív csatája.

A sorozat többi részéről itt olvashatsz!

Paolo Bacigalupi: A ​kételygyár

A kamasz Alixnek egy jómódú amerikai család tagjaként nincs túl sok problémája, egy nap azonban felkeresi egy titokzatos srác, aki azzal szembesíti, hogy minden, amit az életéről tud, hazugság.

Apja abból szerzi pénzét, hogy hiányosan tesztelt gyógyszereket forgalmazó gyárakat véd az áldozatok követeléseivel szemben. 

Alixnek számolnia kell a lehetőséggel, hogy az eszes és vonzó idegennek, aki egy fiatalokból álló radikális aktivista-csapat feje, talán igaza van, és az események felgyorsulásával el kell döntenie, hogy lebuktatja-e azt az embert, aki felnevelte és mindent megadott neki.

Monika Peetz: A ​keddi nők és a sok zöldség (Keddi nők 3.)

A luxusfogyókúra után vagy fél évvel Kiki megelégeli a nagyvárosi létet, és belevág egy nagy kalandba: megvásárol egy „egzotikus”, távoli faluban, a mecklenburgi tóvidéken egy 1911-ben épült, régóta használaton kívüli iskolát, hogy miután felújította, panziót nyisson benne. 

A patikabirodalom pénzével Estelle is támogatja a vállalkozást: karitatív tevékenységébe belefér, hogy hátrányos helyzetű, városi gyerekeket küldjön oda kisebb csoportokban egy-egy hetes üdülésre. 

A keddi barátnők először segítenek Kikiéknek a költözés megszervezésében, majd megígérik, hogy kora nyáron odautaznak, hogy közreműködjenek a kert és a veteményes bepalántázásában. 

Viszi persze mindenki a saját életét, bár Caroline nem csak azt: az ő nyomában egy nem akármilyen férfi érkezik. 

Ám jöhet veszekedés, hazugság, árulás és csőd: a keddi nők közé semmi sem verhet éket. 

Legfeljebb egy titokzatos idegen.

A sorozat első és második részétől itt olvashatsz!

Mary Higgins Clark · Alafair Burke: A gyanú árnyékában 2-3.


A ​Hamupipőke-gyilkosság

A ​tévéproducer Laurie Moran boldog, amikor A gyanú árnyékában című, megoldatlan bűnügyekkel foglalkozó reality-drámájának kísérleti epizódja sikert arat. És most megtalálta az ideális esetet, mely a következő rész témája lehet: ez A Hamupipőke-gyilkosság.
Amikor Susan Dempsey-t, a gyönyörű és tehetséges Los Angeles-i egyetemistát holtan találták, a gyilkosság számos kérdést vetett fel. 
Miért parkolt az autója kilométerekre a holttestétől? 
Megjelent egyáltalán azon a meghallgatáson, amelyre egy feltörekvő filmrendező várta az otthonában? 
Miért akarja Susan barátja elkerülni a kapcsolatukra vonatkozó kérdéseket? 
Összefüggésben volt az eltűnése egy ellentmondásos egyházzal? 
Ragyogó műszaki érzéke miatt állt közel a számítástechnika-tanárához, vagy többről volt szó? 
És miért hiányzott Susanről az egyik cipője, amikor felfedezték a holttestét? 
Laurie tudja, hogy a történet tökéletesen alkalmas a képernyőre, különösen, hogy a korábbi gyanúsítottak között ott vannak Hollywood elitjének tagjai és a technika milliárdosai. 
De vajon a gyilkos is így gondolja-e?

Míg ​a halál el nem választ

Öt ​évvel ezelőtt Amanda Pierce izgatottan készülődött az esküvőjére főiskolai szerelmével, Jeffrey-vel. Hosszú ideje éltek már együtt akkor. Meglehetős jómódban, Amanda apai öröksége miatt és nagy izgalommal készültek a nagy napra. Csakhogy Amanda a leánybúcsúja éjszakáján eltűnt…
Napjaink New Yorkjában Laurie Moran érzi, hogy az eltűnt menyasszony esete épp az a megoldatlan ügy, amelynek nyomozása beleillik A gyanú árnyékában című tévésorozatába.
Amanda barátainak és családjának közreműködésével készülnek feleleveníteni az emlékezetes éjszakát, az esküvő helyszínének szánt floridai üdülőhelyen, és Laurie reméli, hogy a műsor házigazdájával, Alex Buckley-val együtt ugyanolyan sikeresen nyomoznak majd, mint a sorozat első két epizódjában. 
Miután végighallgatják Amanda hajdani vőlegényét, aki időközben feleségül vette az egyik koszorúslányt, a féltékeny nővért, a két aranyifjú vőfélyt és az „imádott” menyasszonyról szóló pletykákat, lassan rájönnek, hogy mindenkinek megvan a maga elmélete, miért veszett nyoma Amandának. 
Akárki is áll a lány eltűnése mögött, titokban akarja tartani az igazságot – „mindhalálig”…
A gyanú árnyékában sorozat korábbi részei Téged nem lehet elfelejteni és A Hamupipőke-gyilkosság címmel jelentek meg.

Leiner Laura: Egyszer (Bexi 6.)

Bexi kezd besokallni a popszakmától.

A lehetőség, hogy folytathatja tanulmányait, ráadásul olyasmivel foglalkozhat, amit igazán szeret, miközben megmaradnak neki a barátai, Aszádék, Antiék, Körte és persze a legfontosabb, Nagy Márk… túl szép, hogy igaz legyen. 

Azután az őrült hét után a balatoni nyaralóban minden megváltozott, Bexi és Nagy Márk kézen fogva léptek be, hogy együtt nézzenek szembe a kiadó tulajdonosával, de nem biztos, hogy a kapcsolatuk kibírja mindazt, ami rájuk vár.

A sorozat többi részéről itt olvashatsz!

Colleen Hoover: Maybe ​Someday – Egy nap talán (Egy nap talán 1.)

A huszonkét éves Sydney élete maga a tökély: egyetemre jár, jó állása van, stabil kapcsolatban él egy remek sráccal, Hunterrel, és a legjobb barátnőjével, Torival közösen bérel lakást. 

De minden megváltozik, amikor rájön, hogy Hunter megcsalja, és egyik pillanatról a másikra el kell döntenie, hogyan tovább. 

Sydney egyszer csak vonzódni kezd a titokzatos, jóképű szomszéd sráchoz, Ridge-hez. Nem tudja levenni róla a szemét, és valósággal megbabonázza a fiú szenvedélyes gitárjátéka esténként az erkélyen. 

Ridge sem közömbös iránta, és hamarosan ráébrednek, hogy több szempontból is szükségük van egymásra. 

Az Egy nap talán egy szenvedélyes történet barátságról, megcsalásról és szerelemről, ami az első oldaltól kezdve beszippantja az olvasót Sydney izgalmakkal teli világába.

2017. május 16., kedd

Lauren Blakely: Mister ​O

Csak ​hívj Mister O-nak. Mert a TE gyönyöröd a szuperképességem.
Ó te jó ég, ez jóóó a játék neve, amikor így érez egy nő, és ha a férfi nem végzi el a feladatát, a pokolba vele a hálószobából! Én a lábujjgörbítős, észbontó, lepedőmarkolós eksztázisról beszélek. Amit minden alkalommal nyújtok.
Úgy vélem, ez a gyönyör szuperhősévé tesz, és az a küldetésem, hogy mindig teljesítsek.
Ám nagy csalódást okozok, mikor egy bizonyos nő arra kér, tanítsam meg neki, hogyan nyerhet el egy férfit. Az egyetlen gond: a csaj a legjobb haverom húga, de túlontúl csábító, hogy ellenálljak, főleg, amikor kiderül, hogy az édes, szexi Harpennek mocskos gondolatai is vannak, és jól akarja használni azokat. Mégis mi baj lehetne abból, ha tartok a nőnek akit titokban kívánok néhány feltétel nélküli csábítás-órát.
Senki nem fogja megtudni, még akkor sem, ha egy pár mocskos szexüzenetet küldünk egymásnak. Na jó, párszázat. Vagy ha beragad a ruháján a zipzár. Vagy ha olyan tutajos tekintetet vet rám a vonaton az egész családja jelenlétében.
Az a baj, hogy minél több éjszakát töltök vele az ágyban, annál több napot akarok ágyon kívül is vele tölteni. És életemben először nem csupán arra gondolok, hogyan ríkassak meg egy nőt örömében, hanem arra, hogy miként tarthatnám a karomban sokáig, a jövőben.
Úgy tűnik, Mr. Orgazmus kalandjai csak most kezdődnek.

Rachel Cohn · David Levithan: Nick ​és Norah végtelen éjszakája

El ​tudod képzelni, hogy életed első szerelme a szakítás után megjelenik egy másik pasival a következő koncerteden?
Amíg gondolkodsz, eláruljuk, mit tett Nick, a fellépő zenekar basszusgitárosa. Mielőtt még az excsaja odaért volna hozzá gratulálni a szuper jó koncerthez, megkért egy lányt a közönség soraiból, hogy legyen pár percre a barátnője. Nem tudhatja, kivel kezdett, de ki fog derülni. Mégpedig egyetlen pörgős éjszaka alatt! Vajon Norah és Nick útja tényleg csak egy csók erejéig keresztezi egymást? Vagy mit tartogat ez a zenés, hajnalig bulizós, egymás nyomában rohanós, végtelennek tűnő manhattani éjszaka Nick és Norah számára?
"Mikor ér véget egy éjszaka? Ha elkezd felkelni a nap, vagy amikor már felkelt? Akkor, amikor végre elmegy az ember aludni, vagy amikor rájön, hogy muszáj? Amikor bezár a klub, vagy amikor mindenki hazamegy? Általában ezeket a kérdéseimet megtartottam magamnak. De most megkérdeztem Norah-tól.
– Akkor van vége, ha úgy döntünk – mondta. – Mikor azt mondod, vége. A többi csak arról szól, hol jár épp a nap az égen. Semmi köze hozzánk."

Leila Rasheed: Gyémánt ​és csalárdság (Somerton Court 2.)

Cselszövő ​szolgák, vonakodó elsőbálozó kisasszonyok – ez az első világháború előestéjén játszódó történet filmvászonra kívánkozik.
Lord Westlake családjának története újabb izgalmas fordulatokat vesz az 1913-as londoni báli szezon során. Lady Ada immár Laurence Fintan jegyeseként készülhet megjelenni a pompás estélyeken – de hiába küzd az érzései ellen, a Ravitól kapott levél nem hagyja nyugodni. Charlotte – bár ő és édesanyja is kitartóan ármánykodnak – még mindig nem talált megfelelő férjjelöltet. Féltestvére, Rose, a szobalányból lett előkelő hölgy a rosszindulatú matrónák pletykálkodása közepette próbálja elfogadtatni magát új helyzetében: nincs könnyű dolga, ám végül rámosolyog a szerencse.
Közben pedig sorsuk egyre inkább összefonódik a házban szolgáló személyzetével. Sem Michael szerelmének kilétét és szomorú történetüket, sem Sebastian súlyos titkát nem fedheti homály örökre.
„Rasheed hősei bonyolult jellemek. Néhány kivételtől eltekintve senki sem csak jó, vagy csak rossz, ezért változhatnak meg a történet során az érzelmeik, válhat mind fordulatosabbá a cselekmény.” – Kirkus Review
A sorozat 1. Zafír és parázs c. részéhez klikk a linkre!

Charlotte Link: Hazug ​múlt

Döbbenettel ​vegyes iszonyat rázza meg az észak-angliai kisvárost, amikor Richard Linville-t, a köztiszteletben álló, nyugdíjas rendőr főfelügyelőt egy februári, hideg éjszakán a saját otthonában brutálisan meggyilkolják. Vajon kinek állhatott az útjában a visszavonultan élő, feddhetetlen idős férfi? 
Linville lánya, Kate az apja halálával elvesztette az egyetlen embert, akit szeretett. A londoni rendőrségen dolgozó nő magányosan, céltalanul tölti a mindennapjait: senkihez sem tud közel kerülni, ráadásul a munkában sem érzi magát sikeresnek. Amikor hazatér gyászolni a szülői házba, úgy érzi, a vidéki rendőrség nem tesz meg mindent az ügy felgöngyölítése érdekében, ezért ő maga ered a gyilkos nyomába. A nyomozás során egyre több holttestre bukkan, és egyre több titokra derül fény az apja múltjából – mintha a férfi nem is az az ember lett volna, akinek ő ismerte. 
Ahogy Charlotte Link feszült hangulatú, izgalmas krimijének főhőse közeledik a rejtély megoldásához, szembe kell néznie, mivel jár, ha egy hazugságra épített életről lehull a lepel.

Jenny Rogneby: Leona

Pókerjátszma
Sokkoló bankrablás Stockholm belvárosában. Az elkövetők eszköze egy hétéves kislány, aki hatalmas összeggel távozik a helyszínről. De hová megy? Kinek viszi a pénzt, ki fundálta ki ezt az elképesztő bűntényt? Az óriási közfigyelmet kiváltó eset Leona Lindberg nyomozó asztalára kerül. Hamarosan kiviláglik, hogy nem a „rabló" életkora az egyetlen különös körülmény az ügyben. A nyomozás nem várt irányt vesz, amiben persze közrejátszhat, hogy maga a nyomozó sem egyszerű eset. Elismert és nagy munkabírású szakember ugyan, de különc is, aki, ha szükséges, nem riad vissza a vakmerő lépésektől sem. Az sem véletlen, hogy a második hasonló rablás után már ő az első, aki a helyszínre érkezik…

Ruth Rendell: A ​nimfa

"Philip gyűlölte az erőszak minden formáját. Imádta a gyönyörű dolgokat… Ilyen volt a kertjében álló kőszobor, Flora és barátnője, Senta.
A fehér bőrű, ezüst hajú, szépséges Senta, aki a megtévesztésig hasonlított a kőszoborra. A szenvedélyes, lenyűgöző Senta, aki azért könyörgött Philipnek, hogy szerelmét valaki meggyilkolásával bizonyítsa be számára…"

Orhan Pamuk: A ​piros hajú nő

A ​Piros Hajú Nő mély fájdalommal állt a két harcos mögött. Ő is megbánást mutatott, akárcsak az egymást megölni akaró férfiak. Még hangosabban sírt. Talán a férfiak, a Piros Hajú Nő és a körülöttük lévők egy családot alkottak. Más hang nem hallatszott a sátorban. A Piros Hajú Nő sírása eközben siratódalba fordult. Hosszú és megrendítő költemény volt. Hallgattam, amit hosszú, dühös monológjában a Piros Hajú Nő a férfiakról, a velük átéltekről és az életről előadott, de ő a sötétben nem láthatott engem. Mintha azért nem értettem volna meg és felejtettem volna el, amit mondott, mert nem találkozhatott a pillantásunk. Csillapíthatatlan vágyat éreztem, hogy beszéljek vele, hogy közel legyek hozzá. 
A 2006-ban Nobel-díjjal kitüntetett, isztambuli születésű és ma is Isztambulban élő Orhan Pamuk (1952- ) a kortárs török irodalom legismertebb, világszerte nagy népszerűségnek örvendő alakja. Eredetileg építészmérnöknek készült, de végül újságírás szakon szerzett diplomát 1977-ben. Műveit több mint 40 nyelvre fordították le, és regényeivel nemcsak hazájában, de több nyugat-európai országban – többek között Angliában, Franciaországban, Németországban és Olaszországban – is jelentős irodalmi díjakat nyert el. Pamukot, akit a The Guardian beválasztott a XXI. század 21 legjelentősebb írója közé, az Egyesült Államokban is jól ismerik, a 2004-ben angolul is megjelent Hó című regényét a The New York Times az év tíz legjobb könyve közé sorolta. Az író műveiben posztmodern stílusban mutatja be az Európa és Ázsia, a hagyományok és a modernitás között választásra kényszerülő Törökországot. 
Az 1980-as években Isztambul peremén Mahmut mester, az ősi módszerekkel dolgozó kútásó és inasa, Cem „úrfi” küzdenek, hogy vizet fakasszanak a kemény talajból. Esténként egy titokzatos nő régi meséket és történeteket mesél egy városszéli sátorszínházban. A fiú fülig beleszeret a nőbe, ám mestere nem nézi jó szemmel szenvedélyét… 
Orhan Pamuk legújabb regénye, A piros hajú nő egyszerre krimiszerűen realista szöveg, egy harminc évvel korábban elkövetett bűn feltárása, ugyanakkor a civilizációk irodalmi alapjainak vizsgálata. Nyugat és Kelet egy-egy fontos mítosza: Szophoklész Oidipusz királya, valamint Firdauszí Rusztem és Szuhrab-története bukkan fel újra és újra a szereplők életében, az olvasó pedig felteheti magának a kérdést, hogy miképpen hatnak a régi szövegek a mindennapi életünkre.

George R. R. Martin: The ​Ice Dragon – A jégsárkány

Létezik egy legendás lény, a jégsárkány, amelyről csak félve mernek suttogni az emberek. Szárnycsapása nyomán nem marad más, csak fagy és pusztulás. De van egy kislány, Adara, aki nem fél a jégsárkánytól, hiszen ő maga is a tél gyermeke. Ez az ő története.
George R. R. Martin meséje egyszerre megrendítő és csodálatos, olyan olvasmány, amiben kicsik és nagyok egyaránt örömüket lelhetik. A tűz és jég dala sorozattal világhírűvé vált szerző A jégsárkánnyal is bizonyítja, hogy számára a műfaji határok inspirációt jelentenek, nem korlátokat.

Nelson DeMille: Spencerville

Keith Landryt, a Nemzetbiztonsági Tanács alkalmazottját huszonöt év szolgálat után kényszernyugdíjazzák. Vége a hidegháborúnak, nincs többé szükség annyi kémre. De mit kezdjen magával huszonöt év izgalom és életveszély után? Landry úgy dönt, hazamegy szülővárosába, Spencerville-be, és megkeresi diákkori szerelmét, Annie-t. Annie azonban már férjes asszony; Spencerville rendőrfőnöke, Cliff Baxter vette feleségül, aki betegesen féltékeny, ráadásul a gimnázium óta rögeszmésen gyűlöli Landryt. A poros kisvárosban felizzanak a szenvedélyek, és csak idő kérdése, hogy kirobbanjon a háború…

Irina Reyn: A ​cári hitves

Intelligens, ​lebilincselő történet a művészetről és a kiszámíthatatlan szeretetről.
Két páratlan nő, két különleges világ.
A cári hitves két különböző korban élő nő életét mutatja be; egyikük története a jelenkor New Yorkjában játszódik, a másik nő pedig a tizennyolcadik századi Oroszországban él.
Tánya Kagan egy aukciósház becsüse New Yorkban, aki próbálja elbűvölni a vagyonos orosz milliárdosokat, hogy licitáljanak élete legnagyobb sikerével kecsegtető aukcióján, ahol a Szent Katalin-érdemrend kerül kalapács alá. Mindeközben próbálja megérteni férjének hirtelen és megmagyarázhatatlan távozását.
Megkérdőjeleződik a nyakék származásának mivolta, és egyre forróbbá válik a hangulat. A szerző elrepíti az olvasót Nagy Katalin világába, a nagyhatalmú cárnő életébe is, aki feltételezhetően a tulajdonosa volt a felbecsülhetetlen értékű érdemrendnek, s akinek fiatal lányként a származása miatt számos gonddal kellett megbirkóznia.
A regény élénken ábrázolja, mennyire elszánt tud lenni egy igazán ambiciózus nő, ha a céljaiért, vagy a házasságáért kell megküzdenie.
„Lelket gyönyörködtető alkotás.” – San Francisco Chronicle

Brigitte Riebe: A ​pestis árnyékában

Egy ​asszony, aki elveszíti mindenét.Egy orvos, aki nem találja a helyét a világban.Egy város, ahol halálos kór pusztít.
Köln, 1540. Az ifjú Johannának nemcsak a gyásszal kell megküzdenie a férje korai halála után, hanem a megörökölt borkereskedésének a gondja is a nyakába szakad. A városban eközben az elmúlt évek egyik legforróbb nyara tombol, így nagy lenne a kereslet a hűsítő nedűre, az asszony azonban sehonnan sem tud bort szerezni. A sógora ugyanis szemet vet rá – és nem utolsósorban a házára –, amikor viszont Johanna visszautasítja, a férfi a legaljasabb eszközöktől sem riad vissza, és mindent megtesz, hogy megakadályozza az özvegy boldogulását.
Ezen a nyáron azonban a szomjúságnál egy sokkal nagyobb veszély is fenyegeti a polgárokat: a hőségben a rettegett kór, a fekete halál is felüti a fejét. Egy nap új orvos érkezik Kölnbe, hogy az érsek szolgálatába álljon. Johanna felkeresi a doktort, hogy munkát találjon nála, hátha így sikerül enyhítenie az anyagi gondjain. A találkozás azonban rég begyógyult sebeket szakít fel benne, és nemsokára szembe kell néznie azzal a titokkal is, amelyet egész életében rejtegetett…
Brigitte Riebe letehetetlenül izgalmas regényének lapjain nem csupán egy megindító szerelem és bosszú története bontakozik ki, hanem megelevenedik előttünk az a küzdelem is, amelyet a középkor embere a történelem legpusztítóbb járványa ellen folytatott.

2017. május 7., vasárnap

Penelope Ward: Legdrágább mostohabátyám

Nem kellene akarnod őt. 

Amikor a mostohabátyám, Elec a gimi utolsó évében hozzánk költözött, nem voltam felkészülve arra, hogy mekkora szemét. 
Utáltam, hogy bunkón viselkedik velem csak azért, mert nem akar ott lenni. 
Utáltam, hogy lányokat hoz haza a suliból és visz fel a szobájába. 
De amit a legjobban utáltam, az az volt, ahogy a testem akaratom ellenére reagált rá. 
Először azt hittem, csupán kőkemény, tetovált izmai és markáns arca lehet vonzó benne. De a dolgok új irányt vettek köztünk, mígnem egy éjjel minden fenekestül felfordult. 
Aztán épp olyan gyorsan, ahogy betoppant az életembe, már vissza is ment Kaliforniába. 
Évek teltek el, mire újra láttam Elec-et. 
Amikor a tragédia lesújtott a családunkra, újra szembe kellett néznem vele. 
És szent ég, a kamasz, akiért egykor megőrültem, most férfivá érett, aki egyenesen az eszemet vette! 
Volt egy olyan érzésem, hogy megint darabokra törik majd a szívem. 

Perzselő vágy és nyers erő. Láss a mélyére!

Stephanie Laurens: Lucilla ​szerencséje (Cynster-történetek 2.)

Thomas Carrick szigorú keretek között éli az életét. A nyüzsgő Glasgow-ban működő családi vállalat tehetős tulajdonosa a város egyik legkívánatosabb partiképes agglegénye. Eltökélt szándéka, hogy feleséget választ magának, csakhogy egyik jelentkezőn sem akad meg a szeme… nemúgy, mint annak idején Lucilla Cynsteren. Miután a skóciai birtokon élő földművesektől nyugtalanító hírek érkeznek hozzá, kénytelen visszatérni a Carrick-kastélyba. Nagybátyja, a földesúr gyengélkedik, a rokonok pedig tönkreteszik a gazdaságot. Amikor rejtélyes gyilkossági kísérletek történnek, a kötelességtudó Thomasnak nincs más választása, kénytelen segítséget kérni attól a nőtől, aki sokkal szenvedélyesebb és makacsabb, mint az egy engedelmes feleségtől elvárható lenne. Lucilla pedig készen áll, hogy megragadja a lehetőséget, amelyet a végzet felkínál neki…
A sorozat 1. Karácsony a Cynster-kastélyban c. részéhez klikk a linkre!

Dan Krokos: Hamis ​emlékek 1-2.

Hamis ​emlékek


Miranda egy padon ébred, egyedül, emlékek nélkül. Rémületében rejtélyes energiát bocsát ki magából, amely rettegéssel tölt el mindenkit a közelében, kivéve egy Peter nevű idegent, aki a legkevésbé sem lepődik meg a lány megdöbbentő képessége láttán.

Más lehetőség híján Miranda kénytelen megbízni benne, és szembenézni a ténnyel, hogy őt magát fegyvernek képezték ki, és egy genetikailag módosított fiatalokból álló elit alakulat tagja, akik emberfeletti képességükkel akár egy egész várost képesek káoszba és pusztulásba taszítani.
Régi énjéhez azonban nem könnyű visszatalálni, ráadásul a múlt már nem is számít igazán, amikor a jövő kerül veszélybe…

Hamis ​valóság


Miranda semmi másra nem vágyik, csak normális életre. Eltökélte, hogy túllép származása szörnyű valóságán, miszerint ő csak egy klón, és megpróbálja felhőtlenül élvezni a közösen töltött időt barátjával, Peterrel és többi társával az iskolában. Ám hamarosan kénytelen ráébredni: „normális” élet nem létezik – legalábbis nem egy olyan lány számára, akit arra teremtettek, hogy eleven fegyver legyen. Amikor egyik csapattársa renegáttá lesz, az esemény olyan háborút indít el, amely az egész világot veszélybe sodorja, Miranda pedig a végső áldozat meghozatalára kényszerül, hogy megmenthesse a bolygó jövőjét.

Leila Rasheed: Zafír ​és parázs (Somerton Court 1.)

A ​családi titkok és botrányok regénye: ármány és szerelem egy fedél alatt.
„A Downton Abbey rajongóinak kötelező olvasmány. ” – Kirkus
Amikor az özvegy Lord Westlake-et leváltják tisztségéből, eladósorba került lányaival hazatér Indiából angliai birtokukra. A szolgálókat nagy meglepetés éri, amikor kiderül, hogy hamarosan követi őket az earl menyasszonya, annak három gyermeke és az ő személyzetük is. Az esküvő után az új család legfontosabb feladata felkészíteni az újdonsült Lady Westlake lányát, Charlotte-ot és Lady Adát az első báli szezonjukra, ahol az ifjú hölgyeket bemutatják a lehetséges férjjelölteknek – ám Adának egészen más tervei vannak, mint édesapja kívánsága szerint előnyösen férjhez menni. Az okos, művelt, érdeklődő lány az Oxfordi Egyetemre szeretne felvételt nyerni, ráadásul, bár máris akadnak kérői, az ő szíve azért az indiai diákért dobog, akivel a hajóúton ismerkedett meg.
„Az ember nem tehet mást, mint kezét tördelve várja a folytatást.” – School Library Journal

Carlos Ruiz Zafón: Marina

Lelkünk ​padlásán valamennyien őrzünk egy-egy titkot. Íme, itt az enyém.
1980, Barcelona. Óscar Drai, egy óvárosi bentlakásos intézet lakója szívesen barangol az iskola környékén omladozó régi paloták közt. Egy alkalommal be is merészkedik az egyik elhagyatottnak látszó épületbe, ahol a látszat ellenére laknak: egy festőművész és kamasz lánya, az írói ambíciókat dédelgető bátor, szépséges Marina.
A két fiatal közt szerelmes barátság szövődik, és a lány egyszer elviszi Óscart a titokzatos árnyakkal teli régi temetőbe. Az egyik sírhoz rendszeresen kijár egy lefátyolozott személy, akiről nem lehet tudni, nő-e, férfi-e vagy inkább kísértet. Letesz egy szál virágot, aztán ellebeg.
A síron nincs név, csak egy szétterjesztett szárnyú fekete pillangó vésete.
Óscar és Marina a jelenést követve további fekete pillangók nyomára jut, és vérfagyasztó kalandokba keveredik.
Ruiz Zafón fantáziájának ezúttal semmi sem szab határt (legkevésbé a valóság). Szívfájdító és félelmetes mesét írt, amelyről a bevezetőben bevallja, hogy a legnehezebben kategorizálható és egyben a legszemélyesebb regénye.

Carlos Ruiz Zafón: Az Elfeledett Könyvek Temetője 1-3.

A ​szél árnyéka


A ​tízéves Daniel élete egy csapásra megváltozik, amikor egy hűvös hajnalon apja elviszi Barcelona szívébe, ahol az Elfeledett Könyvek Temetőjében felfedezi azt a regényt, mely döntő hatással lesz sorsára. A kötet titokzatos szerzőjének nyomait kutató fiú életében kalandos évek következnek. Minél több mindent tud meg Daniel a lenyűgöző könyv történetéről, annál inkább szaporodnak a rejtélyek. Különös módon élete minden fordulatát mintha a rajongásig szeretett könyvnek köszönhetné: az első szerelmet, a nagy kiábrándulást, új barátait és még inkább fenyegető ellenségeit, majd a szívét betöltő újabb nagy szerelmet. Az elveszettnek hitt könyv elfelejtett szerzőjének nyomdokain járva elszánt és veszélyes ellenfelekkel kell megküzdenie, mivel akadnak, akik bármire képesek azért, hogy a múlt sötét titkaira ne derüljön fény. A sodró lendületű epizódok váltakozó hangulatú sora sajátosan rabul ejtő kaleidoszkóppá válik: szenvedélyes romantikus jelenetek váltakoznak regénybe illően félelmetes fejezetekkel, melyek feszültségét vidám kópéságok oldják, és mindezek mögött kuszán húzódnak meg egy meghökkentően eredeti bűnügyi történet hálójának a szálai.
A spanyol szerző kirobbanó sikerű regénye hazájában alig néhány év alatt közel 40 kiadást ért meg, és példátlan népszerűségének köszönhetően mind a mai napig előkelő helyen áll az eladási listákon – hazájában éppúgy, mint több olyan országban, hol fordításban már megjelent.

Angyali ​játszma


A ​húszas évek Barcelonájában egy titokzatos idegen felkeres egy reménytelenül szerelmes fiatal írót. Visszautasíthatatlan ajánlatot tesz neki: rengeteg pénz, és talán egyéb jutalmak is várják, ha megbeszélt időre megírja a Könyvet, amely mindenek feletti hatalommal bír. Az író elvállalja a munkát, és ezzel ördögi csapdába kerül; hidegvérű gyilkosok, kegyetlen kopók, áruló barátok és csalfa szerelmek kísérik temetőkön és kísértetkastélyokon át, hogy végtére is leleplezze azt, aki a szálakat mozgatja.
Kezdődjön hát az ANGYALI JÁTSZMA…
Carlos Ruiz Zafón a világ egyik legismertebb írója. A szél árnyéka című első regénye hatalmas nemzetközi sikert aratott. Művei több mint negyven nyelven jelennek meg, páratlan hangulatú, szépséges, érzelmes és filmszerű regényeivel olvasók millióit hódította meg világszerte. Lenyűgöző új regénye valóságos labirintus, tele titkokkal, szenvedéllyel, és a könyvek iránti sosem múló szerelemmel.
„Egy regény tele ragyogással és rejtélyes útvesztőkkel. Fantasztikus olvasmány.”
– Stephen King

A ​mennyország fogságában


A szél árnyéka és az Angyali játszma után újabb Zafón regénnyel jelentkezik az Ulpius-ház. A mennyország titka a spanyol író mindkét korábbi könyvéhez kapcsolódik; szereplők és történetszálak kötik össze, amelyek hidat képeznek a témák és elbeszélések között, de minden könyv zárt, független, önálló műként is olvasható egység. A szerző szándéka szerint A mennyország titka egy regényciklus részeként az Elfeledett Könyvek Temetőjének irodalmi univerzumához tartozik. Az Elfeledett Könyvek Temetőjének kötetei bármely sorrendben, vagy akár önmagukban is élvezhetők, így az olvasó lehetőséget kap több ajtón át megközelíteni a történetlabirintust és bejárni az ösvényeket, amelyek, ha összekötik őket, az elbeszélés szívébe hatolnak.

Lauren Graham: Gyorsan ​elhadarom

A Szívek szállodájától a Szívek szállodájáig, és ami a kettő között történt

Ebben ​a kötetben Lauren Graham egy pillanatra megállítja az időt, és végignéz eddigi életén. Hangos nevetésre késztető történeteket mesél a gyerekkoráról, a karrierje beindításának időszakáról és arról, amikor évekkel később a Vásott szülők forgatásán a lakókocsijában ülve feltette magának a kérdést: „Te most… ööö… befutottál?” Őszintén beszél arról is, milyen szinglinek lenni Hollywoodban („Már vadidegenek is aggódtak értem, olyan sokáig voltam szingli.”), arról, amikor egy alkalommal meghallgatáson vett részt a feneke, valamint arról is, milyen volt zsűritagnak lenni A kifutóban („Mintha csak divatalapú rövidzárlatot kaptam volna.”). Visszaemlékszik, milyen élmény volt, amikor megkapta a pergő nyelvű Lorelai Gilmore szerepét, valamint milyen érzés volt kilenc évvel később újra felvenni a szerepet, és mit jelentett neki mindez.
A könyvet fotók és a Szívek szállodája: Egy év az életben forgatása közben Graham által vezetett napló részletei színesítik. Olyan, mint egy kellemes, otthon töltött este, amikor mindent alaposan kibeszélünk a legjobb barátunkkal, nevetünk, történeteket mesélünk, és persze mindent gyorsan elhadarunk.

2017. május 6., szombat

Clare Mackintosh: I ​Let You Go – Az igazság pillanata

Egy tragikus baleset. Minden olyan gyorsan történt. Senki sem láthatta előre, még ő sem. Vagy mégis?
Jenna Gray élete egyetlen pillanat alatt változott rémálommá. Utolsó reménye a továbblépésre az, ha mindent maga mögött hagy, és új életet kezd. Kétségbeesetten vágyakozva a menekülésre, Jenna egy elhagyatott kis házikóba költözik a walesi tengerparton, ám félelmei, gyásza, valamint emlékei arról a szörnyű novemberi éjszakáról, ami örökre megváltoztatta az életét, nem hagyják nyugodni.
Ray Stevens felügyelőnek kell igazságot szolgáltatnia Jennának, aki minden szülő rémálmát éli. Elszántsága az ügy megoldása érdekében átlép egy határt, amikor már nemcsak a szakmai, hanem a magánélete is összefonódik a nyomozással.
Amint Ray és csapata megpróbálja felderíteni az igazságot, Jenna lassan észreveszi a lehetőséget egy boldogabb jövőre. Ám múltja nem hagyja nyugodni, a következmények pedig elsöprőek lesznek.

Vélemény #71 #72 #73 #74 #75 #76 #77 #78 #79 #80

Marilyn Miller: A ​vezér Alexander Salvatore maga a megtestesült romlás, akit hajt a bosszúvágy és a hatalom iránti éhség. Mindenek f...